Alternativní zdroje energie - komplexní řešení    

Životnost

Náklady na opravu tepelných čerpadel

Otázka:
Dobrý den,
zajímá mě, jaké jsou náklady při generální opravě tepelného čerpadla s porovnáním u klasických kotlů, například na plyn. co stojí obnova těchto jednotek po skončení životnosti.

Odpověď:
Dobrý den,
pokud nedojde k zásadní poruše kompresoru nebo výměníku tepelného čerpadla, jsou ceny případných oprav poměrně zanedbatelné. Případná výměna kompresoru závisí na výkonu tepelného čerpadla a vychází průměrně na cca 30 tis. Kč včetně práce, výměna výměníku stojí cca 20 tis. Kč, také včetně práce. Nabízíme Vám až 7 let záruky na tepelné čerpadlo z našeho sortimentu, za předpokladu pravidelných ročních garančních prohlídek.


 


  Recyklace tepelného čerpadl a

 Otázka:
Dobrý den,
tepelná čerpadla mají životnost až 20 let, jak uvádíte. Ráda bych se zeptala, jak se postupuje po uplynutí délky životnosti čerpadla v případě, že kompresor již nefunguje a čerpadlo tudíž není dále funkční

Odpověď:
Dobrý den,
je třeba rozlišit životnost tepelného čerpadla a životnost kompresoru. Po ukončení životnosti kompresoru je možné jej nahradit novým. Pokud jsou ostatní komponenty tepelného čerpadla již neopravitelné a nevyplatí se jejich výměna, nebo je zařízení "morálně" zastaralé provádí se jeho zpětný odběr a následná recyklace specializovanou firmou. Provádíme buď zpětný odběr při instalaci nového zařízení, nebo po předchozí domluvě provede odběr na místě instalace přímo naše smluvní specializovaná firma, pokud se jedná o zařízení dodané naší firmou. Pro tento případ je nutné tepelné čerpadlo odpojit od systému. Zpětný odběr je prováděn zdarma. Stejný postup je i v případě likvidace vadných komponentů (výměna kompresoru apod.).


 


 Vibrace venkovní jednotky

Otázka:
Dobrý den,
máme již namontovanou venkovní jednotku s kompresorem typ vzduch - voda, a z této jednotky se nám přenáší vibrace přes slabé trubky do vnítřní jednotky v kotelně. Tímto působí nepříjemný zvuk i ve vnitř domu. Je obvyklé, že dochází k vibracím propojovacích potrubí? A jak by to šlo odstranit.

Odpověď:
Dobrý den,
obvyklé to není, ale občas se to stává. Záleží především na typu venkovní jednotky a použitém kompresoru. Lepší jednotky jsou vybaveny tlumičem na výtlaku kompresoru, který tento jev redukuje. Pokud není tlumič instalován, je možno jím venkovní jednotku dodatečně vybavit. Problém může být též způsoben nedokonalým uchycením potrubí uvnitř objektu.


 


Servisní prohlídky

Otázka:
Dobrý den,
zajímalo by mě jestli v rámci prodloužené 7 leté záruky na TČ, zajištuje vaše firma bezplatné pravidelné kontroly TČ, např. kontrola + případné seřízení TČ před topnou sezónou.

Odpověď:
Dobrý den,
ne, tak jako u jiných firem se pravidelné roční kontroly (servisní prohlídky ) platí. Zdarma je pouze příslušné odstranění poruch.


 

 

Formulář

Váš email *
Vaše jméno
Vyplňte textové pole *
Opište číslo
TOPlist

aktualizováno: 17.05.2017 10:17:21