Alternativní zdroje energie - komplexní řešení    

Stěnové vytápění

gabotherm® hexatherm® – teplovodní stěnové vytápění ®


Gabotherm® hexatherm® – teplovodní stěnové vytápění

Záruka - Na všechny systémy gabotherm je poskytována záruka 10 let.

Prospekt - technivké parametry stěnového topení /pdf/ - prospekt_stenoveho_topeni.pdf

Systémy stěnového vytápění, které nabízí firma HAREX INVEST s.r.o., představují nejmodernější, nejkomplexnější a nejspolehlivější řešení vytápění a rozvodů teplé a studené vody.

 

Nejmodernější a zároveň nejzdravější způsob vytápění je tzv. stěnové vytápění, které kombinuje výhody otopných těles a podlahového vytápění a přitom z větší části eliminuje i jejich nevýhody.
Eliminuje nevýhody otopných tělesa zavěšených pod okny, jejich suchý nepříjemný vzduch, který se musí neustále zvlhčovat, výraznou cirkulaci vzduchu v místnosti a charakteristický velký rozdíl mezi teplotou otopné plochy, teplotou vzduchu a teplotou stěn v místnosti. Eliminuje usazování prachu a bakterií na otopných tělesech a víření způsobené cirkulací vzduchu.

 

Funkce stěnového teplovodního topení

 

Při klasickém vytápění topnými tělesy je teplo předáváno do prostoru z největší části prouděním vzduchu – konvekcí. Ohříván je pouze vzduch, stěny zůstávají chladné, případně se ohřívají jen málo a velmi zvolna.
Subjektivní pocit tepelné pohody člověka je přímo závislý na teplotě vzduchu a ploch, které ohraničují místnost pobytu - stěn, podlahy a stropu .
Systém stěnového teplovodního vytápění hexatherm® dosahuje prostřednictvím relativně vysoké teploty povrchu stěn rovnoměrnou teplotu vzduchu, která může být výrazně nižší než např. při vytápění topnými tělesy. Tak je možno se stěnovým topením dosáhnout tepelné pohody při nižší spotřebě energie (úspora až 10 % oproti klasickému vytápění topnými tělesy). Zpravidla lze dosáhnout subjektivně srovnatelné tepelné pohody při teplotě vzduchu o 2–3° C nižší než při vytápění klasickými radiátory. Snížení teploty vzduchu o 1° C představuje úsporu nákladů na vytápění asi 3 %.
Systém stěnového teplovodního topení hexatherm® je založen na topných registrech pod omítkou nebo v sádrovláknitých deskách. Polybutenovými trubkami gabolite® může proudit topná, ale i chladící voda bez zásahu do koncepce systému. Systém hexatherm® může tedy plnit i funkci klimatizace a to bez nepříjemného průvanu.

 

Výhody stěnového topení

 

  • Maximální hygiena provozu. Nedochází k znečišťování stěn a topných ploch zvířeným prachem.
  • Možnost použití jakéhokoli nízkoteplotního zdroje tepla
  • Minimalizovaný průměr trubek a odpovídající objem vody umožňuje, a to je zatím jedinečné v oblasti stěnového teplovodního vytápění, jednovrstvé omítání s překrytím trubky, v ideálním případě pouze 5 mm. Tím se značně redukuje čas nutný k provedení prací, ale i cena celého systému.
  • Možnost výhodného využití v památkově chráněných objektech.
  • Při použití trubek gabolite® není třeba před nebo během omítání potrubí temperovat nebo vytápět. Tím je systém nezávislý na následném omítání a provádění stavebních prací (řádově minuty).
  • Bezúdržbový provoz. Po správné instalaci, natemperování stěn a dokonalém odplynění systému není třeba žádný další zásah po celou dobu provozu.

 

Pro text jsou použity info z www.kkh.cz, www.podlahovetopeni.cz


Formulář

Váš email *
Vaše jméno
Vyplňte textové pole *
Opište číslo
TOPlist

aktualizováno: 17.05.2017 10:17:21